خدمات برشکاری با لیزر

خدمات برشکاری با لیزر یکی از جدیدترین روش های موجود در صنعت است و دستگاه های برش لیزری از نظر کیفیت دارای شرایط مخصوصی هستند.

خدمات برشکاری با لیزر

 

ویژگی های مهم خدمات برشکاری با لیزر

دستگاه های برش با لیزر برگرفته از برترین برندهای سی ای سی دنیا هستند و از بهترین کیفیت برای آنها استفاده شده است.

این دستگاه ها برای برش انواع ورق های آهن و استیل و گاه آلومینیوم و مس استفاده می شوند و ضخامت بین 0.2 میلیمتر الی 20 میلیمتر را پوشش می دهند و دقت 0.1 میلیمتر برای آن ها گزارش شده است.

خدمات برشکاری با لیزر در فضای بارانداز بزرگ صورت گرفته و همینطور تجهیزاتی اعم از جرثقیل و لیفتراک نیز برای خدمات برشکاری با لیزر در نظر گرفته شده است.

 

خدمات برشکاری با لیزر به صورت گام به گام

خدمات برشکاری با لیزر به این صورت است که در ابتدا مشتری با واحد فروش ارتباط برقرار می کند و نیازهای خود را اعلام می کند.

سپس نقشه مورد نظر به وی ارائه می شود و مشاوره های لازم دریافت می شود. پش از آن پیش فاکتور صادر می شود و در پیش فاکتور هزینه ها بر اساس میلیمتر مربع نوشته شده و طول و ضخامت برش ارزیابی می شود.

در گام بعدی متریال مورد نظر دریافت می شود و همینطور چیدمان مورد نظر بیش از برش تایید می شود.

نیاز به نمونه سازی بوده و برش آغاز می شود. پس از آن برگه qc صادر شده و در نهایت تسویه و تحویل محصول به مشتری صورت می گیرد.

بنابراین همه چیز تحت کنترل و برنامه ریزی پیش می رود و هیچ کم و کاستی در این راستا دیده نمی شود.

 

خدمات برشکاری با لیزر سی ان سی

برش لیزری نوعی تکنولوژی است که بر اساس آن از یک اشعه قدرتمند استفاده می شود تا برش روی چوب و مقوا و پلکسی صورت بگیرد.

در این روش پارامترهای لازم و ابعاد مورد نظر به واسطه سیستم رایانه ای به دستگاه منتقل می شود و پس از آن دستگاه لیزر به واسطه سرعت و دقت و قدرت زیادی که دارد شروع به برش داده و ساختن طرح مورد نظر می کند و همینطور بخش های اضافی ماده تبدیل به آب و بخار و سوخته می شود.

از خدمات برشکاری با لیزر می توان برای برش انواع طلا، آهن، پلاتین، برنج، استیل و … استفاده کرده و حتی برای برش محصولات غیر فلزی مثل مقوا، چرم و لاستیک و چوب و کفپوش نیز از این دستگاه استفاده می شود.

از سوی دیگر نوعی برش با عنوان فرز سی ان سی وجود دارد که در آن به جای لیزر از نوک فرز استفاده می شود. برس با دستگاه فرز سی ای سی برای برش سنگ و چوب و فلزات در نظر گرفته می شود.

تفاوت بین فرز و لیزر

در خصوص خدمات برشکاری با لیزر، معمولاً سوالات بیشتر به سمت تفاوت لیزر با فرز است.

اصلی ترین تفاوتی که دارند در عمیق برش و حکاکی در نظر گرفته می شود. در برش لیزر بر خلاف سی ان سی نمی توان برای میزان عمق حک، عدد و رقم تعیین کرد اما در روش سی ان سی می توانید سطح برداری را روی 1 سانتی متر تنظیم کنید.

در صورتی که قرار به حکاکی های ظریف مثل چهره باشد لیزر گزینه مناسب تری است. حکاکی سی ان سی شبیه به منبت است و به نوبه خود برای سنگ قبر تراشی نیز استفاده می شود.

لبه قطعات در خدمات برشکاری با لیزر می سوزد به طوری که سیاهی ناشی از سوختگی کاملاً مشهود است. برش لیزر دارای خطوط برش بسیار ریز است و بر اساس جنس متریال بین 0.05 الی 0.2 میلی متر ارزیابی می شود.

خدمات برشکاری با لیزر

 

مزایای برشکاری با لیزر

کسانی که قصد استفاده از خدمات برشکاری با لیزر دارند اگر مزایای این روش را بدانند در انتخاب خود قطعاً خاطر جمع می شوند:

خدمات برشکاری با لیزر با خطای انسانی کمی همراه است چون لیزر برنامه ریزی خاص خود را دارد و از این جهت اجرا در موقعیت درستی دنبال می شود.

از سوی دیگر این دستگاه پرتویی با قطر بسیار کم داشته و در نهایت دقت بالایی در برش قطعات دارد و این دقت ساختار کار را بهبود می دهد.

در خدمات برشکاری با لیزر، قطعات به صورت کاملاً یکنواخت برش داده می شوند. قطعه برش داده شده از نظر کیفیت بسیار بالا است و به طور کلی بهره وری و بازدهی بالایی برای آن گزارش شده است.

اینطور که بررسی ها نشان می دهند نظارت بر آن نیز بسیار آسان بوده و از نظر امنیت نیز به نسبت دستگاه های قدیمی گزینه بهتری محسوب می شود.

این دستگاه به واسطه نرم افزار کننده کننده هوشمند توانسته به تنهایی دستگاه را کنترل نماید و از سوی دیگر دستگاه آلودگی صوتی نیز ایجاد نمی کند.

سطح قطعه ای که برش داده شده است به واسطه دستگاه تمیز و صاف می شود. قطعه هایی برش داده شده اند هیچ نوع آثار سوختگی از برش را ندارند و تمیزی کار خود یکی از دلایل محبوبیت خدمات برشکاری با لیزر محسوب می شود.

از سوی دیگر در این روش هیچ محدودیتی در شکل قطعه وجود ندارد و بر اساس درخواست مشتری می توان شکل های پیچیده را نیز تولید و اجرا کرد. این دستگاه قابلیت تکرار پذیری بالایی داشته و موقعیت اجرایی آن بسیار خوب و مناسب است.

از سوی دیگر زمان تولید به واسطه این دستگاه کاهش می یابد و تا حد زیادی در زمان صرفه جویی می شود. سرعت برش لیزری به نسبت هویه کاری و معرق کاری بیشتر است.

 

خدمات برشکاری با لیزر

کاربرد برشکاری با لیزر

خدمات برشکاری با لیزر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از مهمترین ها را با شما در میان می گذاریم:

1- صنعت هوا و فضا:

می دانیم که هر میزان خطا در تولید هواپیما خسارات جبران ناپذیری را فراهم می سازد.

کوچک ترین خطا در این صنعت جان مسافران را به خطر می اندازد. از سوی دیگر در این صنعت برای اتصالات منیفولد و پوسته و اتصالات برق الکترونیکی از خدمات برشکاری با لیزر استفاده می شود.

2- صنعت حمل و نقل:

بیشتر قطعات برش داده شده در هواپیماسازی در صنعت اتومبیل سازی نیز استفاده می شود و معمولاً نیاز به سطح مقاومت بالایی دارد. این رویکرد در ساخت کشی و قطارهای بادی نیز استفاده می شود.

3- صنعت پزشکی:

بسیاری از قطعاتی که در صنعت پزشکی استفاده می شود برگرفته از خدمات برشکاری با لیزر است به طوری که این دستگاه در ساختار قطعات دستگاه ارتودنسی، قطعات الکترونیکی، ایمپلنت و … استفاده می شود. مهندسان می توانند پیش از اینکه برش صورت بگیرد

تجهیزات را در قالب های سه بعدی بررسی کنند و خطاهای موجود را برطرف سازند.

4- صنعت نفت و گاز:

این صنعت نیاز شدیدی به قطعات برش خورده دقیق دارد چون هر نوع خطایی باعث می شود که نشتی ایجاد شود و خطرات زیادی ایجاد کند. خدمات برشکاری با لیزر برای ساخت پیستون و سیلندر و سایر قطعات استفاده می شود.

5- صنعت الکترونیک:

قطعات الکترونیکی معمولاً به واسطه خدمات برشکاری با لیزر مورد استفاده قرار می گیرند و برای دستگاه های ارتباطی مورد استفاده قرار می گیرند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد در تولید محافظ برای امواج رادیویی و عایق الکترونیکی از دستگاه برش لیزری استفاده می شود.

6- حکاکی:

شما می توانید از خدمات برش لیزر برای نمای درونی خانه و نمای ساختمان و لابی استفاده کنید و کیفیت نمای ساختمان نیز در این راستا بهتر دیده می شود. این دستگاه برای بخش نازک کاری استفاده می شود و شرایط بسیار دقیق و تمیز دنبال می شود.

7- صنعت دریایی:

در صنعت دریایی، از تجهیزات و قطعاتی استفاده می شود که مقاومت زیادی در برابر آب و محیط مرطوب دارند و به طور کلی برای تولید اجزای موتور و عایق بندی و قطعات الکترونیکی نیز از آن استفاده می شود و سبب می شود که میزان فرسودگی کاهش یابد و اثربخشی بهتری روی کار ایجاد شود.