مشخصات انواع دستگاه سنگ زنی cnc

دستگاه سنگ زنی cnc به نوعی از دستگاه اطلاق می شود که از دو قسمت تشکیل شده است یکی از این فعالیت های عمده این دستگاه دسترسی به ابزار سایش است و فعالیت دیگر آن به بخش نگهدارنده ی قطعات منحصر می شود.

عملکرد بیشتر دستگاه سنگ زنی cnc به این شکل است که قطعه ی مورد نظر به وسیله ی فیکسچرهایی بر روی میز ثابت می شود یا عملیات نگهداری به وسیله مرغک دستگاه انجام می گیرد. دستگاه های گوناگون سنگ زنی cnc قابلیت چرخش قطعه ی کار و ابزار یا سنگ را به وجود می آورند.

ماشین های سی ان سی به صفحه مانیتورینگ و کنترلر عددی مجهز هستند که باعث می شود اپراتورها بتوانند به وسیله نرم افزارهای انجام و کنترل مراحل شبیه سازی شده را مشاهده کنند.

با توجه به این امکانات ماشین های سی ان سی از دقت بالایی برخوردار بوده که باعث می شود میزان خطا در این سیستم ها به مقدار زیادی کاهش پیدا کند.

مشخصات انواع دستگاه سنگ زنی CNC

معرفی انواع دستگاه سنگ زنی cnc

 

با توجه به اینکه دستگاه های سنگ زنی سی ان سی در طیف گسترده ای از فرایندهای سنگ زنی را دخیل است تولید آن باعث شده است که این عملیات به میزان زیادی بهبود پیدا کند.

با تولید انواع دستگاه سنگ زنی cnc این عملکردها شکل حرفه ای تری به خود گرفته است. برای آشنایی با انواع ماشین های سی ان سی با ما همراه باشید.

دستگاه سنگ‌زنی کروی cnc

این دستگاه یکی از پرکاربردترین حجم های صنعتی به شمار می رود و به صورت وسیعی در ساخت قطعات گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد که این قطعات به شکل کره یا بخشی از کره باشند.

با توجه به موارد ذکر شده به دستگاه های ویژه ای نیاز داریم تا به این شکل بتوانیم فرایندهای پرداخت کاری پایانی را بر روی این نوع قطعات را به انجام برسانیم.

استفاده از دستگاه cnc کروی سنگ‌زنی ، به دلایل گفته شده گسترش پیدا کرده است.

نمونه های گوناگونی از این نوع دستگاه تولید شده است که برای قطعه های مختلف با ابعاد متفاوت مناسب است و به طور کلی قطعات کار کروی شکل و ابزار ساینده در این دستگاه هر دو با هم می چرخند.

 

مشخصات انواع دستگاه سنگ زنی CNC

 دستگاه cnc سنگ‌زنی چرخ دنده (دنده زنی)

یکی دیگر از انواع دستگاه سنگ زنی cnc نوع دنده زنی آن است که به عنوان یکی از مدل های پرکاربرد در دنیای مدرن امروز به شمار می رود.

این دستگاه ها از طول عمر بالا و کیفیت زیادی برخوردار هستند و امکان رعایت دقت زیادی در امر سنگ زنی دارند.

این دستگاه ها در مدل ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند. طراحی این نوع دستگاه به شکل حلزونی انجام شده و تا بتواند با ایجاد درگیری میان چرخ دنده ها فرایند سایش را به شکل یکنواختی در همه ی دنده های مربوط به چرخ دنده ها به وجود آورد.

این نوع دستگاه برخلاف دیگر نمونه های دستگاه های سنگ زنی نیازی به موتور محرک جدا برای قطعه کار ندارد و چرخش سنگ آن به صورت مارپیچ طراحی شده است و به این ترتیب است که چرخ دنده ها می چرخند و عملیات سنگ زنی را انجام می دهند.

دستگاه سی ان سی سنگ‌زنی تخت

یکی دیگر از دستگاه های پرکاربرد و محبوب دستگاه سنگ زنی cnc تخت است. این دستگاه دارای مدل های گوناگونی هستند که دو مدل از پرکاربردترین این دستگاه ها عبارتند از:

دستگاه سی ان سی تخت همراه با اسپیندل عمودی مجهز به میز رفت و برگشتی است.

دستگاه های سی ان سی تخت همراه با اسپیندل عمودی مجهز به میز گردان است.

این نمونه ها هرکدام مزیت ها و معایبی دارند که انتخاب آن متناسب با کاربرد نهایی آن است.

از این نوع دستگاه برای سنگ زنی انواع مختلف سطح های تخت، شیب دار و ساده و فرم دار استفاده می کنند.

در این نوع دستگاه قطعه را به میز می بندند و به صورت افقی از زیر سنگ دستگاه که در حال چرخیدن است رد می شود.

زمانی که نمونه های فرم دار وجود داشته باشد سنگی را که مناسب این نوع نمونه ها باشد به کار می گیرند.

در صورتی که نمونه ها شیب دار باشند این امکان وجود دارد که میز کار یا قطعه در در حالت شیب دار نگه داریم و به این ترتیب عملیات سنگ زنی را انجام بدهیم.

دستگاه سنگ‌زنی cnc سنترلس

این نوع از ماشین های سی ان سی سنگ زنی برای اهداف کاری و گسترش و تولید انبوه ساخته شده اند.

این نوع دستگاه ها فاقد مرغک هستند و آن را با عنوان دستگاه سنترلس می شناسند. با توجه به اینکه این دستگاه فاقد مرغک است قطعه یا نمونه ی کار را بر روی تیغه ی راهنما و بین دو سنگ نصب می شود.

در ابتدای کار وظیفه ی سایش برعهده ی سنگ بزرگتر است و پس از آن فرایند بازدهی به وسیله ی سنگ کوچکتر انجام می گیرد.

در هنگام استفاده از این نوع ماشین سی ان سی برای دسترسی به دقت لازم معمولا با تنظیم دوباره ی دستگاه چند بار عملیات سنگ زنی انجام می گیرد.

دستگاه سنگ زنی cnc میل بادامک

قطعات مختلفی در صنعت وجود دارند که احتیاج به کیفیت در بالاترین سطح ممکن را دارند. به این دلیل که این امر می تواند باعث کمترین اصطکاک و خوردگی در هنگام کارکرد دستگاه شود.

یکی از این نمونه قطعه ها میل بادامک ها هستند که در صورت عدم فرایند سنگ زنی دقیق بر روی آن ها باعث می شود مشکلات فراوانی مانند ایجاد مواد ساینده در روغن، خوردگی و از دست رفتن خواص روغن که این موارد در انتها باعث می شود به میزان قابل توجه ای عمر مفید دستگاه کاهش پیدا کند.

با توجه به این موارد لازم است که بر روی این این قطعات عملیات سنگ زنی به شیوه ی خاصی انجام بپذیرد. به همین علت است که استقبال از دستگاه های میل بادامک زنی افزایش پیدا کرده است.

مشخصات انواع دستگاه سنگ زنی CNC

 

 

فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت دستگاه سنگ‌زنی cnc

در حالت کلی پارامترهای مختلفی بر روی قیمت دستگاه های سی ان سی تاثیر می گذارد که در این میان می توانیم به مهم ترین موارد اشاره کنیم.

  • اولین گزینه برای تعیین قیمت نوع ماشین سنگ زنی سی ان سی است.
  • زمینه و حوزه ی کاری دستگاه
  • در نظر گرفتن بزرگترین ابعاد قطعاتی که در دستگاه وجود دارد
  • ابعاد خود دستگاه نیز دارای اهمیت است.
  • تعداد محورهای موجود در دستگاه
  • یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت دستگاه کشور سازنده دستگاه سی ان سی است.
  • نوع کنترلری که در دستگاه وجود دارد.
  • دیگر عوامل تاثیر گذار شامل سروموتورها، قدرت، میز کار و گشتاور و سرعت چرخش اسپیندل‌
  • حداکثر وزنی که برای تحمل قطعه کار وجود دارد.
  • کیفیت ساخت

و موارد دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که باعث کم یا زیاد شدن قیمت این نوع دستگاه می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین آرکالیزر در ارتباط باشید

مشخصات انواع دستگاه سنگ زنی CNC